Zbieranie Figurek



Warhammer 40000 to nie tylko historie i niepotrzebna wiedza przydatna tylko dla prawdziwych nerdów (takich jak ja). Warhammer, to przede wszystkim hobby od zbierania figurek, oczywiście tworzonych przez Games Workshop.
Figurki te, następnie używa się do granie w gre wojenną, ale tutaj wgłębie się w trochę detali związanych z kupowaniem, składaniem, oraz malowaniem swojej kolekcji.

Zakup figurek

      Jeśli szukasz jakości i pewności otrzymanego produktu, to miejscem na zakupy jest strona Games Workshop, do której link jest tutaj. Jest też dużo sklepów lokalnych z licęcjowanymi produktami GW, więc dobrze jest znaleść taki sklep w swojej okolicy, bo jest duża szansa, że zestawy są tam po prostu tańsze.
Największym minusem tego hobby jest jego cena. Dobrym przykładem jest moja kolekcja. Oto jej zdjęcie

mDI

  Oto 53 miniatury które były w zestawie wraz z 280 stronową książką z zasadami podstawowymi, zaawansowanymi, ogólną historią uniwersum, i zdjęciami wielkich armi. Zestaw też zawierał 12 kości do gry (6 ścian), oraz miarkę na 15 cali (pomiary w grze wykonuje się w calach).
Koszt takiego zestawu w sklepie na Maratońskiej w Łodzi kosztował 400zł.
Trzeba też pamiętać, że modele te potrzebują złorzenia, co zajeło mi nie jeden wieczur i kilka tubek super glue, oraz pomalowania, choć nie jest to niezbędne do gry.
  Mimo wszystko, ten zestaw zawierał 2 pokaźnej wielkości armie, oraz kupowanie części tego zestawu oddzielni poskutkowałoby wydaniem około 2 razy tyle pieniędzy. Zestaw ten nazywa się Dark Imperium i jest perfekcyjny na start.
  Są sposoby na obchodzenie się z dużywi cenami. Wielu ludzi sprzedaje na stronach typu Amazon lub eBay złorzone, nieraz pomalowane armie, ponieważ chcą się ich pozbyć z jakiegoś powody. Ceny zazwyczaj są niższe, ale jakość produktu może być różna. Samemu trzeba ocenić czy się opłaca.

Składanie figurek

      Przy zakupie nowych, wcześniej nie posiadanych figurek, pierwszym krokiem jest ich złożenie.
Wszystkie części figurek przychodzą w takich plastikowych arkuszach:

PWS

  Pierwszy krok to użycie cążek i wycięcie wszystkich części, a następnie usunięcie miejsc cięcia przy użyciu np. ostrego noża.

conrzkinoz

  Na końec, wystarczy przykleić ze sobą części zgodznie z instrukcją i figurka jest gotowa.
  Są też bardziej zaawansowane techniki przy składaniu figurek, jak np. magnetyzacja, polegająca na wsadzaniu w części figurek małych magnesów, dzięki którym możliwe będzie np. zamienianie uzbrojenia naszych wojowników.

Malowanie figurek

      Krok opcjonalny, niepotrzebny do gry, ale mocno poprawiający wygląd twojej armi. Nie jestem mistrzem malowania, a przy ilości technik i trików jakie istnieją można się pogubić.
  Tak jak sztuką nazywamy obrazy w galeriach, tak malowanie figurek może być równie wielkim kunszem. Ale po co mi słowa, jak moge pokazać obrazy.

a1 a2
a4 a3

Źródła


Strona główna
  • Grafika - odnośniki do stron po kliknięciu w grafikę, jeśli nie ma to moje własne zdjęcie
  • Czcionka - Chmowsky - link

Żadne z tych treści nie nalerzą do mnie a używam ich w non-profitowym, edukacyjnym celu. Prawa autorskie nalerzą do Games Workshop